Uczniowie Kopernika mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w lekcji prawa „na żywo „
. Na zaproszenie Pani Katarzyny Cok – prezes Sądu Rejonowego w Czeladzi, wzięliśmy udział w symulacji rozprawy karnej.
Uczestnicy wcielili się w role pokrzywdzonego, oskarżonego, świadków oraz ławników a sprawa dotyczyła nękania – stalkingu w Internecie, które jest bardzo poważnym przestępstwem często prowadzącym do tragicznych konsekwencji.
Bardzo dziękujemy za życzliwość, profesjonalizm i świetne przygotowanie rozprawy Pani sędzi, Pani mecenas i Panu prokuratorowi.
Symulacja odbyła się w ramach #TydzieńEdukacjiPrawnej.
















