Zapraszamy do zwiedzania jednego z najstarszych liceów w Zagłębiu Dąbrowskim
🎯Poczujcie MAGICZNĄ atmosferę jednej z największych auli szkolnych w Polsce
Czytaj dalej „Noc Muzeów z Kopernikiem!”
Wyróżnienie w konkursie „Zawodowy Wehikuł Czasu”
12 maja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie nasi uczniowie Mateusz Banaś i Jan Stelmach odebrali z rąk pana Starosty Sebastiana Szaleńca i dyrektora PUP pana Wojciecha Olesińskiego nagrodę za film ” Łowcy nagród”. Chłopcy przenieśli się w czasie do 1880 roku i pokazali nie istniejący już zawód – łowca nagród. Cieszymy się, że jury do oceniło pracę naszych artystów. Czytaj dalej „Wyróżnienie w konkursie „Zawodowy Wehikuł Czasu””
Dzień otwarty!!!
Drodzy Ósmoklasiści!
Serdecznie zapraszamy Was na kolejny Dzień Otwarty w Koperniku, który odbędzie się 22 maja.

Zaczynamy o 9:00.
Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji:
warsztaty tematyczne
quizy z nagrodami
spacer po szkole z przewodnikiem
To doskonała okazja, by poznać atmosferę naszego liceum, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, a także dowiedzieć się więcej o rekrutacji!
Nie może Was zabraknąć.
Powodzenia na maturze!
XIII edycja konkursu fotograficznego
„Piękne są nasze barwy ojczyste” rozstrzygnięta.
Konkurs fotograficzny honorowym patronatem objęli: Starosta Będziński – Sebastian Szaleniec i Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski.
Komisja konkursowa po burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięskie prace. 29 kwietnia w uroczystości rozdania nagród wzięli udział: w imieniu pana Starosty pani Aldona Kopczyńska Naczelnik Wydziału Oświaty i Członek Zarządu Województwa Śląskiego pan Rafał Adamczyk. Czytaj dalej „XIII edycja konkursu fotograficznego”
Nagrody Kopernika
Nagrody przyznawane uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika: Czytaj dalej „Nagrody Kopernika”
Karolina Kozieł
Nazywam się Karolina Kozieł. Jestem uczennicą klasy 4 o profilu biologiczno-chemicznym. Taniec towarzyski, który jest obecny w moim życiu już od czasów dzieciństwa, to nie tylko moja pasja, której poświęcam znaczną część swojego czasu, lecz także sposób na wyrażanie siebie i swoich emocji. Odnalezienie swojej ścieżki, jak dla każdego młodego człowieka, było dla mnie ważnym, przełomowym momentem. Czytaj dalej „Karolina Kozieł”
Uroczyste zakończenie edukacji klas czwartych
W piątek, 25 kwietnia 2025 roku, uczniowie klas czwartych oficjalnie zakończyli swoją edukacyjną podróż w naszej szkole. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, wspomnień i symbolicznego zamknięcia pewnego etapu życia.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Rafał Adamczyk – Zawsze z Wami – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Pani Halina Mentel – Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Będzinie, Pan Roman Goczoł -Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Będzinie, Pani Agata Boryka – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu, prof Maciej Witkowski z katedry dydaktyki Akademia WSB – WSB University, dr hab. Agnieszka Czajka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pani Bożena Łapaj – Przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów I Przyjaciół ILO w Będzinie, co było dla nas ogromnym zaszczytem. Czytaj dalej „Uroczyste zakończenie edukacji klas czwartych”
Rajd rowerowy
Dzień Otwarty w Koperniku – pełen sukces!
Pierwszy Dzień Otwarty w naszej szkole przeszedł najśmielsze oczekiwania! Ogromnie się cieszymy, że tak licznie nas odwiedziliście – Wasza obecność stworzyła niesamowitą atmosferę!
Zwiedzanie szkoły, inspirujące warsztaty, prezentacje klas – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dziękujemy za Waszą aktywność, uśmiechy i pozytywną energię! Czytaj dalej „Dzień Otwarty w Koperniku – pełen sukces!”


