Dzień bez plecaka w Koperniku!

6 lutego 2026 roku kreatywność naszych uczniów przebiła wszystko.
Pomysłowość, humor i nieszablonowe „zamienniki plecaków” zrobiły ogromne wrażenie! Dla najbardziej kreatywnych uczestników przewidziano nagrody, a w wyborze zwycięzców pomożecie Wy!
Miejsce I – Paulina Surowiec i Laura Żabnicka! Nadal nie wiemy, skąd laureatki wzięły oponę…
Miejsce II – Ula Przybycień (3A) – miłośniczka biedronkowych, włochatych opakowań.
Miejsce III – Paweł Radosz – minimalista! wszystko, czego potrzebuje, jest w stanie spakować do opakowania po paście do zębów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności oraz poczucia humoru!

Czytaj dalej „Dzień bez plecaka w Koperniku!”

Kiedy pasja spotyka doświadczenie. Piłkarskie inspiracje dla młodych

6 lutego uczniowie z klasy o profilu piłki nożnej z elementami fizjoterapii gościli Tomasza Nowaka, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, zawodowego piłkarza m.in Korony Kielce, Zagłębia Sosnowiec i Rekordu Bielsko-Biała, a obecnie grającego trenera pierwszego zespołu Sarmacji Będzin oraz Łukasza Girka, naszego absolwenta, byłego prezesa Zagłębia Sosnowiec, a dzisiaj koordynatora ds. piłki nożnej i trenera mentalnego w Sarmacji Będzin.
Rozmawialiśmy o piłkarskiej długowieczności trenera Nowaka, jego doskonałej formie, pasji i miłości do futbolu oraz o fundamentalnych kwestiach w życiu każdego sportowca, takich jak regeneracja, nawadnianie i odżywianie.

Czytaj dalej „Kiedy pasja spotyka doświadczenie. Piłkarskie inspiracje dla młodych”

Podsumowanie I semestru pracy Samorządu Uczniowskiego

Pierwszy semestr minął nam bardzo intensywnie! Zaczęliśmy od wyborów do SU, dzięki którym wyłoniliśmy nowy skład gotowy do działania.
Regularnie spotykaliśmy się na Kwadransach z Dyrekcją, gdzie mogliśmy poruszać ważne dla Was sprawy i zgłaszać pomysły.
Nie zabrakło też wydarzeń integracyjnych i tematycznych: świętowaliśmy Dzień Chłopaka, bawiliśmy się podczas Halloween i Andrzejek, sprawdzaliśmy swoje umiejętności w konkursie łamańców językowych, a semestr kończyliśmy klimatycznymi Mikołajkami.
Równocześnie pracowaliśmy nad planami stworzenia strefy gastro — to dopiero początek, ale działamy dalej!
Do zobaczenia w kolejnym semestrze — wracamy z nową energią i kolejnymi inicjatywami! Czytaj dalej „Podsumowanie I semestru pracy Samorządu Uczniowskiego”

„Zielona Mechatronika” po raz pierwszy!

3 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Zielona Mechatronika” organizowanych przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Tematem przewodnim były Materiały Przyjazne Środowisku. Uczestnicy zgłębili zagadnienia związane z nowoczesnymi materiałami i technologiami, które są bardziej zrównoważone oraz mają mniejszy, negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat recyklingu, biodegradowalnych materiałów oraz innowacji w dziedzinie ekologicznych materiałów budowlanych.
Zajęcia łączyły teorię z praktyką, umożliwiając młodzieży zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w obszarze ochrony środowiska i technologii przyjaznych naturze. Czytaj dalej „„Zielona Mechatronika” po raz pierwszy!”

Warsztaty PI_RO_MAT: Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości

Rozpoczynamy rekrutację Kandydatów i Kandydatek – uczniów i uczennic naszej szkoły, do udziału w projekcie realizowanym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pt. „Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości – Uniwersytet Śląski w Katowicach wspiera studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych” – w ramach warsztatów: Warsztaty PI_RO_MAT Czytaj dalej „Warsztaty PI_RO_MAT: Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości”

Projekt HEAL -pierwsze warsztaty eTwinning

23 stycznia uczniowie Kopernika wzięli udział w warsztatach eTwinning , które odbyły się w ramach projektu FERS realizowanego na zasadach Erasmusa pt. Health Empathy Activity Learning . Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z zasadami platformy eTwinning oraz poznali inspirujące przykłady realizowanych projektów. Warsztaty były również okazją do zaplanowania dwóch działań eTwinning, których głównym celem będzie poznanie szkoły partnerskiej z Hiszpanii . Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdziła wysoka frekwencja oraz duże zaangażowanie młodzieży. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i zaprezentowali wiele ciekawych pomysłów. Kolejne warsztaty już wkrótce – zapraszamy. Czytaj dalej „Projekt HEAL -pierwsze warsztaty eTwinning”

„Młodzi Świadomi”

W dniach 22 – 23 stycznia. uczniowie klas trzecich wzięli udział w wykładach prowadzonych w ramach projektu Sanepidu „Młodzi Świadomi”. Tematyka spotkania poruszała bardzo ważny temat jakim są choroby przenoszone drogą płciową. Prowadząca wykład opowiedziała młodzieży jakie konsekwencje mogą się pojawić, jeśli nie zadba się odpowiednio o intymną sferę życia.
Choć to kwestia delikatna, niemniej bardzo istotna w życiu każdego człowieka wkraczającego w dorosłość.

Dziękujemy za możliwość wysłuchania wykładu. Czytaj dalej „„Młodzi Świadomi””

Wielkość czcionki