Dnia 28 września w naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków odbył się konkurs pod tytułem „Zgadnij, jaki to język”. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje „ucho” do języków i rozpoznać język, który usłyszeli spośród 12 języków europejskich i dwóch języków spoza Europy. Swoje odpowiedzi wrzucali do pudła konkursowego umieszczonego w auli szkoły.

Posłuchajcie sami:

A oto pełna lista języków w kolejności puszczanych fragmentów: 

niemiecki,  grecki, portugalski, francuski, hebrajski, ukraiński, islandzki, hiszpański, japoński, rosyjski, włoski, angielski, czeski i polski.

Zwycięzcami konkursu zostały uczennice z klasy 3b Patrycja Kuc i Natalia Łukasik, które poprawnie zidentyfikowały aż 10 języków. W nagrodę, oprócz tytułu Poligloty Kopernika, uczennice otrzymały również oceny bardzo dobre z języków obcych. Gratulujemy!!!