Kromka Chleba

„Pokój jest jak chleb, który połamany i podzielony, pomnaża się” – św. Augustyn z Hippony.
Podobnie pomnożyły się produkty zbierane w naszej szkole w ramach akcji Kromka Chleba. Zostaną one przekazane placówkom Caritas Diecezji Sosnowieckiej, aby wspomóc najbardziej potrzebujących. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie!

Czytaj dalej Kromka Chleba

NA TROPIE ZBRODNI!

Uczniowie klasy 1B2 biologiczno – kryminalistycznej uczestniczyli w warsztatach kryminalistycznych w Edukatorium w Rybniku. Zdobyli wiedzę na temat rozpoznania śladów zbrodni, pracy lekarza medycyny sądowej. Mogli się również sprawdzić jako śledczy prowadzący dochodzenia w konkretnych zbrodniach. Czytaj dalej NA TROPIE ZBRODNI!

Wyróżnienie w konkursie dla Słuchaczy podcastu KARIEROMAT

28 listopada podczas gali konkursu „Lider Aktywizacji Osób Młodych 2023”, która odbywała się w Pałacu Staszica w Warszawie nasze liceum dostało wyróżnienie w konkursie dla Słuchaczy podcastu KARIEROMAT. Organizatorem konkursu była Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom. Cieszymy się, że prace uczniów klasy IIc znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej.

Czytaj dalej Wyróżnienie w konkursie dla Słuchaczy podcastu KARIEROMAT

DZIEŃ KULTURY ROMAŃSKIEJ

28 listopada cała społeczność Kopernika świętowała. Przy dźwiękach pięknej muzyki spróbowaliśmy pysznych dań kuchni włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej. Wielu uczniów uczestniczyło w quizie z wiedzy na temat państw romańskich, najlepsze były uczennice klas pierwszych, na które czekały słodkie upominki.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, to był niesamowity dzień .

Czytaj dalej DZIEŃ KULTURY ROMAŃSKIEJ

Odkrycia farmakologiczne

27 listopada klasa 3A o profilu biologicznym w ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach wysłuchała wykładu profesora Roberta Musioła, pracownika naukowego wydziału chemii UŚ. Tematem wykładu było pochodzenie leków. W bardzo ciekawej formie zapoznaliśmy się z historią odkryć farmakologicznych. Dziękujemy i czekamy na następne spotkanie.

Czytaj dalej Odkrycia farmakologiczne