Noworoczny Koncert Talentów 2021

Szanowni Państwo!

W imieniu społeczności I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w IX Noworocznym Koncercie Talentów, który odbędzie się 07 lutego 2021roku. Ze względu na czas pandemii, tegoroczny koncert odbędzie się w przestrzeni wirtualnej- Internecie; Facebooku Kopernika. Zachęcamy do udziału wszystkich młodych artystów chcących zaprezentować swój talent muzyczny, taneczny czy aktorski!

Drodzy artyści, scena internetowa Kopernika czeka na Was! Będziemy zaszczyceni Waszym uczestnictwem! Czar i magia artystyczna niech zagości w Waszych sercach i wyzwoli radość i optymizm  w Nowym Roku!

Serdecznie zapraszamy!

Uczniowie Kopernika myślą perspektywicznie

47 uczniów naszego liceum uczestniczyło w kursie BHP w ramach projektu współfinansowanego przez ZUS w Sosnowcu. Zajęcia prowadzone były online i po pozytywnym zdaniu testu, każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o odbytym szkoleniu. Jest to jeden z dokumentów wymaganych przy podejmowaniu pracy. Gratulujemy i cieszymy się, że już teraz nasi uczniowie myślą o przyszłości.

Nowy Rok nowy sukces!

Laura Ulicka i Miłosz Mogielski zdobyli 2 miejsce w kategorii duety w 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Warto podkreślić, że to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju, w którym talenty muzyczne uczestników ocenia profesjonalne jury. W tym roku w jego skład wchodzili: prof. dr hab. Urszula Kryger – Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM – Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr hab. Ewa Biegas, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Gratulujemy sukcesu!

Życzenia Świąteczne

Niech światełka naszej szkolnej choinki będą symbolicznym źródłem ciepłych i serdecznych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które są czasem ludzkiej miłości i życzliwości.
Życzymy przede wszystkim zdrowia i siły do pokonywania trudności.
Życzymy wewnętrznego spokoju, wytrwałości oraz odkrywania małych i dużych radości w każdym dniu zbliżającego się Nowego Roku 2021.

Społeczność I LO Im. M. Kopernika w Będzinie

Mikołaj z Kopernikiem

Kochani Koperniczanie! Zapraszamy Was serdecznie na premierę Jasełek przygotowanych przez Waszych kolegów. Będziecie mogli też posłuchać pastorałek i recytacji wierszy. Już dzisiaj 22 grudnia, godz.11.00!

W jaki sposób zdecydować o swojej przyszłości.

Kto z nas nie chciałby być wiecznie młodym, pięknym…… W ramach Otwartej Akademii Nauki Akademii WSB uczniowie klasy IB uczestniczyli w wykładzie dotyczącym możliwości studiowania kierunków związanych z pielęgnacją ciała i dbaniem o swój wizerunek. Być może w przyszłości skorzystają z podpowiedzi z rad specjalisty i zrobią karierę w branży beauty.

Czytaj dalej W jaki sposób zdecydować o swojej przyszłości.