XXXI Wojewódzki Konkurs „Randka z chemią”

7 czerwca uczniowie klasy Ib Karolina Jaroń, Filip Oberski, Maks Dratwa oraz z klasy Ic Alicja Jakóbczyk, Amelia Patrzałek, Bartosz Różański, Kinga Szkutnik i Antosia Wójcik brali udział w niecodziennej randce, bo była ona z zadaniami i problemami chemicznymi. Konkurs, w którym wzięło udział 680 uczniów klas pierwszych odbywał się w 6 miastach województwa śląskiego. Uczniowie Kopernika „randkowali z chemią” w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Druk 3D – warsztaty

W dniu 7 czerwca 2023 r. w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych gościliśmy Pana dr inż. Piotra Dudę, który wprowadził nas w świat drukarek 3D.  Uczniowie klas informatycznych mieli możliwość poznać znaczenie druku 3D w profilaktyce Covid – 19 i w służbie zdrowia, zobaczyli też proces tworzenia obiektów na profesjonalnej drukarce.

Czytaj dalej Druk 3D – warsztaty

Kryptowaluty

5 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie doktora Przemysława Kudłaciaka z Uniwersytetu Śląskiego na temat kryptowalut. Dowiedzieliśmy się czym są kryptowaluty i czy bezpieczne jest ich używanie.

Czytaj dalej Kryptowaluty

Wolontariusze Kopernika w akcji!!!

Naszych wolontariuszy nie mogło zabraknąć na obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych 4 czerwca przez Caritas oraz parafię Matki Boskiej Bolesnej w Czeladzi Piaskach. Atrakcji było co niemiara: dla najmłodszych – animacje, dmuchańce, upominki, malowanie twarzy, wodne tatuaże, a dla starszych – pokazy tańca podziwiane przy pysznej kawie i poczęstunku. Cudowna atmosfera udzieliła się wszystkim – to był radosny czas nie tylko dla naszych milusińskich!

Czytaj dalej Wolontariusze Kopernika w akcji!!!

Mistrzostwa Śląska Debat Oksfordzkich

W dniu 2 czerwca szkolna drużyna Debat Oxfordzkich w składzie: Weronika Badiura, Michał Krauze, Zuza Malinowska, Igor Kwapień uczestniczyła w fazie eliminacyjnej prestiżowego turnieju – Mistrzostwach Śląska Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa. Organizatorem jest Fundacja Altiorem. Nasi uczniowie walczyli dzielnie i po bardzo merytorycznych debatach i zajęli w grupie II miejsce.

Czytaj dalej Mistrzostwa Śląska Debat Oksfordzkich

Dzień dziecka na sportowo!!!

1 czerwca  dużo się u nas działo. Dziewczęta zagrały turniej w „zbijaka”. Najlepsza okazała się klasa 1s, równie dzielnie walczyła 2b. Potem rozegraliśmy mecz siatkówki na wesoło. Zabawa była świetna.
Chłopcy natomiast rozegrali klasowy turniej piłki nożnej. Najlepsi okazali się uczniowie klasy 3cs, drugie miejsce przypadło klasie 2b, a grono półfinalistów uzupełniły klasy 1d i 1a. Mecze odbywały się przy licznie zgromadzonej publiczności, która bardzo wspierała swoich faworytów!

Czytaj dalej Dzień dziecka na sportowo!!!

Kuba Mędrzyk Finalistą Konkursu Wiedzy o kulturze fizycznej

W katowickim WOM-ie dobiegły końca zmagania na temat wiedzy o kulturze fizycznej. W najlepszej ósemce uczestników w województwie śląskim wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych znalazł się Kuba Mędrzyk uczeń klasy 1s. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Rektora AWF Katowice.
Wielkie brawa.

Czytaj dalej Kuba Mędrzyk Finalistą Konkursu Wiedzy o kulturze fizycznej