
15 paździenika uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie charytatywnym organizowanym z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. Koncert odbywał się w Teatrze Dzieci Zagłębia a nasi uczniowie jako wolontariusze zapewniali jego obsługę. Nie zabrakło też przedstawicieli I LO na widowni (uczniowie i absolwenci), którzy poprzez zakup biletów cegiełek wsparli Fundację „Pro salute”.


Uczniowie klasy siatkarskiej naszego liceum grający w barwach ANBUD MKS BĘDZIN w piątek odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach kadetów. Tym razem pokonali zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:1 (-22, 22-, -23, -21). Następny mecz Naszych uczniów już w piątek o godzinie 18:30 w hali Ksawera przy SP nr. 4, a ich rywalami będą rówieśnicy z Radlina.
W dniach 26-28 września, klasy 3A oraz 3D uczestniczyły w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia poznaliśmy historię Twierdzy Kłodzkiej oraz podziwialiśmy z niej panoramę miasta. Po długim i bardzo ciekawym dniu dotarliśmy do ośrodka, z którego mogliśmy podziwiać piękne górskie widoki. Następnego dnia spacerowaliśmy po Błędnych Skałach a także zdobyliśmy szczyt Szczelińca. Pomimo zmęczenia jakie nam towarzyszyło, widoki zapierały dech w piersiach. Na koniec dnia obejrzeliśmy jeszcze eksponaty w Muzeum Zabawek.



Pomimo wielu przeciwności i utrudnień w końcu udało nam sie pojechać na wyczekiwaną wycieczkę do Szczawnicy! Juz w pierwszym dniu nasza wychowawczyni Pani Edyta Szałabska-Buczek zorganizowała dla nas bardzo przyjemną i humorystyczną zabawę! Pracowaliśmy w czteroosobowych grupach, na każdej twarzy gościł uśmiech i satysfakcja po wygranej rundzie. Zrodziła się nawet piosenka o naszej wspaniałej klasie.
Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie.
W dniu 1 października 2017 r. młodzież Gimnazjum nr 3 Henryka Sienkiewicza i I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Będzinie, włączając się w obchody „DNI KROMKI CHLEBA CARITAS” .