
9 kwietnia uczniowie realizujący rozszerzenia z matematyki i fizyki mieli okazję spotkać się z naszym absolwentem Bartkiem Wałczykiem studentem WAT, Wydziału Cybernetyki. Bartek przedstawił swoim młodszym kolegom zasady rekrutacji na tę prestiżową uczelnię. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają studia w uczelni wojskowej i jakie są możliwości zatrudnienia po jej ukończeniu.
Czytaj dalej „Może studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie?”



W dniach 10-12 kwietnia wolontariusze z naszego liceum uczestniczyli w kweście na rzecz hospicjum domowego Fundacji Pro Salute pod hasłem „Dla Ciebie żonkil dla chorego nadzieja”. Akcję zbierania datków na terenie miasta i powiatu rozpoczynała uroczystość prowadzona przez uczniów klasy Ic: Sonię Kuchnę i Wojciecha Stobierskiego. Podczas happeningu zgromadzeni przed Domem Kultury mieli okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu Krystiana Machury. Po uroczystości wolontariusze rozpoczęli akcję zbierania datków. Jesteśmy bardzo dumni z wolontariuszy I LO.

W bieżącym roku szkolnym reaktywował się chór uczniowski, który został objęty opieką Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych – Śpiewająca Polska.