W kwietniu 2015 roku I LO im. M. Kopernika nawiązało porozumienie o współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpraca oparta jest o ideę patronatu i dotyczy wspólnych działań w zakresie kształcenia. Daje nam możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych zarówno dla studentów jak i specjalnie przygotowanych dla uczniów I LO. Współpraca opierać się będzie na wzajemnych wizytach mających na celu poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń.
W ramach współpracy wzięliśmy udział w zajęciach „Noc z geografią przed maturą”, które składały się z cyklu wykładów przeprowadzonych przez pracowników Uczelni i obejmowały materiał niezbędny dla przyszłych maturzystów.
Czytaj dalej „Współpraca I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie z Uniwersytetem Śląskim”


Środę, 29 kwietnia, najlepiej można było spędzić z Kopernikiem. W tym dniu, po przekroczeniu progu szkoły, na gimnazjalistów czekało wiele przygotowanych atrakcji. Nasi młodsi koledzy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej, podglądania przez mikroskop małych stworzeń, zagrania w niemieckiej wersji teleturnieju Familiada, czy wzięcia udziału w wykładzie na temat miłości werterowskiej. Ponadto, czekał na nich pokój relaksacyjny, oraz infoKoper, gdzie mogli się dowiedzieć wszystkiego na temat Kopernika. Oczywiście nie mogło zabraknąć warsztatów z matematyki. Dni otwarte można uznać za udane, pojawiło się ponad 140 gości. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy we wrześniu.

W dniu 21 kwietnia odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej na szczeblu diecezjalnym w progach Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Zięba zajęła II miejsce i awansowała do finału konkursu, który odbędzie się 1 czerwca w Niepokalanowie. Olimpiada składała się z części pisemnej i ustnej.
Wszyscy jesteśmy bardzo dumni i wzruszeni z decyzji naszych absolwentów, którzy postanowili zrezygnować z kwiatów wręczanych każdego roku przez uczniów klas II swoim starszym kolegom i przeznaczyć pieniądze na leczenie Iwa Sobolewskiego – podopiecznego Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową.
W piątek 24.04.2015 r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Gościliśmy wicestarostę Powiatu Będzińskiego Roberta Szpindę oraz przedstawicieli wyższych uczelni, które objęły patronatem naukowym klasy I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.
Zapraszamy gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2015”, w którym wzięło udział 23 uczniów naszego liceum. Wyróżnienia (jedyne w będzińskich szkołach ponadgimnazjalnych) otrzymali: