
W sobotę (30.05) pojechaliśmy wspólnie z Hiszpanami do Zabrza, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Węgla Guido. Byliśmy aż 320 metrów pod powierzchnią ziemi! Pogoda dopisywała,więc udaliśmy się do Parku Chorzowskiego. Tam, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, urządziliśmy sobie piknik. Ostatnim punktem wyjazdu było Centrum Handlowe Silesia, gdzie miło spędziliśmy czas, integrując się i poszukując pamiątek z Polski.


Dnia 21 maja 2015 roku odbyła się wycieczka do Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Grupa składająca się z uczniów klas pierwszych miała okazję zobaczyć z bliska urządzania takie jak Plazma Focus, czy akcelerator Van de Graffa. Uczniowie poznali zasadę działania tych urządzeń i mieli możliwość zajrzenia do ich wnętrza.
Wieloletnia współpraca I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie z Politechniką Śląską w Gliwicach zaowocowała objęciem patronatem przez Wydział Chemiczny uczniów, realizujących rozszerzony program nauczania chemii. Dało to wymierne korzyści – naukowcy Politechniki trzykrotnie zorganizowali ciekawe zajęcia dla naszych uczniów. Mogli oni nie tylko zwiedzać laboratoria Uczelni, ale także brać udział w interesujących doświadczeniach przygotowanych przez studenckie koło naukowe.
Uczniowie z klas II realizujący rozszerzoną informatykę mieli przyjemność gościć w dniu 20 maja 2015 r. pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego dr Tomasza Jacha. Dr Jach wygłosił dla naszej młodzieży wykład „Jak zostać miliarderem”. Wykład dotyczył cyberterroryzmu, ataków i niebezpieczeństw z nimi związanych oraz sposobów ochrony przed atakami. Temat został przedstawiony z dużą dawką humoru, zawierał całą gamę ciekawych przykładów z życia i wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadawali mnóstwo pytań.

14 maja odbył się turniej siatkówki mixtów. Startowało 14 par mieszanych, które prezentowały wysoki poziom sportowy i emocjonalny. W finałowej rozgrywce wystąpiły 4 pary. Trzecie miejsce zajęły pary: Małgosia Duda i Piotr Najmrocki oraz Martyna Łukasik i Kacper Zajdlicz. Drugie miejsce zajął mixt Aleksandra Ciekała (1c) i Michał Zając (2b), natomiast zwycięzcą został mixt Julia Polak i Dawid Żłobecki (2b). Sędziowie zawodów: Mateusz Madej i Mikołaj Majcher (2b). Nad całością czuwał prof. St. Hałaciński.

