
Wczoraj w naszej szkole odbył się wykład dr. Sławomira Pytla z WNOZ US. Tematem spotkania były zagadnienia demograficzne ludności świata, Polski i Będzina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z fakultetu geograficznego, którzy mogli pogłębić swoją wiedze dotycząca ludności. Szczególna uwagę zwrócono na konsekwencje starzenia się społeczeństw krajów wysoko rozwiniętych.


To już finał projektu realizowanego przy współpracy ze Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Tym razem 4 uczestników projektu: Anrzej Deja, Artur Matusewicz, Wojciech Stawecki, Agnieszka Szram gościło w Cetrum i wzięło udział w warsztatach z ekonofizyki. Organizatorzy oferowali wiedzę, zabawę i doskonałą atmosferę. Dla naszych uczniów była to także możliwość współpracy i rywalizacji z rówieśnikami i innych szkół województwa śląskiego.
W ostatnim tygodniu grudnia grupa uczniów realizujących rozszerzony program chemii wzięła udział w zajęciach na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekun naszej szkoły z ramienia Wydziału – Pan dr inż. Krzysztof Kozieł – opowiedział nam o profilu studiów chemicznych, kierunkach i perspektywach podjęcia pracy. Później udaliśmy się na najciekawszą część wizyty-zwiedzanie nowoczesnych laboratoriów chemicznych.

W dniu 17 grudnia 2014 w Siewierzu odbył się XII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, na którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Patrycja Ziętara zaprezentowała piosenkę w języku angielskim, a Krystian Machura zaśpiewał po rosyjsku. Jurorzy konkursu zachwyceni byli występami artystów.
Nasi tegoroczni maturzyści Paulina Bałdys i Jędrzej Czapla biorą udział w Konkursie wiedzy o języku angielskim i kulturze anglosaskiej organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
W listopadzie realizowany był projekt polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży. W projekcie uczestniczyło około 80 osób, czterdziestu z polskich szkół i czterdziestu z Ukrainy. W takim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć również uczniów I LO im. Kopernika. W ciągu tygodniowej współpracy z młodzieżą ukraińską mieliśmy możliwość nie tylko nawiązać nowe znajomości, ale także poznać kulturę i obyczaje sąsiada. Mieliśmy również możliwość spróbowania dań kuchni polskiej i ukraińskiej.
