Erasmus + wycieczka po Będzinie

4 października nasi zagraniczni goście mieli możliwość zapoznania się z wielokulturową historią miasta i jego zabytkami. Podczas wycieczki opowiedzieliśmy im o dziejach gmachu naszej szkoły, pokazaliśmy przedwojenne koszary wojskowe, gdzie przed wrześniem 1939 r. stacjonował 11. Pułk Piechoty i 23. Pułk Artylerii Lekkiej, odwiedziliśmy stary dworzec kolejowy znajdujący się przy torowisku będącym niegdyś częścią Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, przeszliśmy szlak kamienic wybudowanych w stylach secesyjnym i modernistycznym, zajrzeliśmy na Plac 3 Maja będący przed drugą wojną światową centrum miasta. Oprowadziliśmy naszych gości wzdłuż piastowskich murów miejskich, a na dawnym rynku opowiedzieliśmy im o historii średniowiecznego Będzina. Na koniec zajrzeliśmy do schronu przeciwatomowego, z okresu tzw. zimnej wojny, znajdującego się przy ul. 11 listopada. Członkom wycieczki dopisywał dobry humor, a nam wszystkim towarzyszyła świetna pogoda.