Laura i Miłosz wygrali I nagrodę i udowodnili, że śpiewać każdy może….. ale tylko najlepsi wygrywają!

Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie klasy IB: Laura Ulicka i Miłosz Mogielski zajęli I miejsce w Wojewódzkim  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu. Mimo, iż  konkurs odbył się 13 grudnia  w piątek nasi wokaliści świetnie sobie poradzili i  dali z siebie wszystko. Czytaj dalej Laura i Miłosz wygrali I nagrodę i udowodnili, że śpiewać każdy może….. ale tylko najlepsi wygrywają!

Nagrody Absolwentów Kopernika rocznik 1998

Już po raz dziewiąty w tym roku szkolnym przyznano nagrody dla najlepszych przyrodników i matematyków.
Fundatorami są Absolwenci Kopernika rocznik 1998. Pragną Oni wspierać tych

Kopernik na Kangurze

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2019”, w którym wzięło udział 18 naszych uczniów. Maksymilian Surowiec z klasy I a otrzymał wyróżnienie.
We wszystkich kategoriach nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w powiecie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie Kopernika na podium konkursu matematycznego!

14 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej XVIII edycji Zagłębiowskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczny konkurs odbył się w murach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spośród rywalizujących ze sobą osiemnastu drużyn z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina i Mysłowic nasza drużyna w składzie: Anna Pawłowska i Michał Śliwa zdobyla II miejsce.

Czytaj dalej Uczniowie Kopernika na podium konkursu matematycznego!