Drogi gimnazjalisto!

Może o tym jeszcze nie wiesz ale kolejnym przystankiem na drodze Twojej edukacji będzie I LO im. M.Kopernika w Będzinie. Chcemy abyś wiedział, że trafiasz do szkoły wyjątkowej. Tylko u nas od wielu lat uczysz się, czego chcesz na poziomie, który Ci odpowiada!

Kopernik od lat stawia na dojrzałość i samodzielność uczniów. Jako pierwsza szkoła w regionie pozwoliliśmy uczniom wybierać przedmioty rozszerzone zgodnie z ich zainteresowaniami. Jesteśmy jedyną szkołą średnią, która ma tak duże doświadczenie w organizowaniu zajęć międzyoddziałowych.

Możesz być pewnym, że spotkasz tu doskonałych nauczycieli, którzy wiele Cię nauczą i pomogą Ci wybrać dalszą drogę nauki. Zawrzesz też przyjaźnie na całe życie a może nawet się zakochasz…

A więc do rzeczy. Zaproponowany przez nas wybór rozszerzeń nie jest ostateczny. Możesz samodzielnie dokonać wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym dopiero pod koniec klasy I, kiedy podejmiesz decyzję o kierunku studiów. Nasza propozycja odzwierciedla wybory Twoich starszych kolegów – uczniów obecnych klas I. Wskazanie konkretnej klasy to tylko wstęp do dalszych wyborów. W I LO uczymy się w grupach międzyoddziałowych, dlatego też wybór np. matematyki nie przekreśla możliwości rozszerzenia języka polskiego, biologii, geografii.

 

Wybierz odpowiednią klasę dla siebie:

 

Klasa IA – POLITECHNICZNO – IŻYNIERSKA
Klasa IB – PRZYRODNICZO – SPORTOWA
Klasa IC – MEDYCZNO – PRZYRODNICZA
Klasa ID – SPOŁECZNO – MEDIALNA
Klasa IS – ODDZIAŁ SPORTOWY

Strona rekrutacji do szkół ponagimnazjalnych w województwie śląskim

 

 

Dlaczego warto wybrać Kopernika?

 

Tutoring | Czyli indywidualne podejście do uczniów zdolnych polegające na opiece naukowej ze strony nauczyciela – tutora.

Najlepsza szkoła Powiatu Będzińskiego | W prestiżowym rankingu liceów miesięcznika “Perspektywy” w 2015 roku zajęliśmy 1 miejsce w powiecie oraz 56 w województwie.

Wyniki maturalne | W 2014 roku zdawalność matury wyniosła 100%. Ponadto maturzyści Kopernika o wiele częściej wybierają przedmioty dodatkowe zwiększające szansę wyboru wymarzonej uczelni wyższej.

Szkoła sukcesów | Uczniowie Kopernika to finaliści i laureaci Konkursu Chemicznego oraz Wiedzy Technicznej, Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez granic”, wojewódzkego konkursu “Śląskie Asy” przyznawaną przez UŚl dla najzdolniejszych uczniów w województwie.

Szkoła sportowców | W roku szkolnym 2013/14 uruchomiliśmy klasę, której trzon stanowią zawodnicy siatkarskiej drużyny kadetów i juniorów „Banimexu” Będzin.

Lektoratowy system nauczania języków obcych | Angielski dla wszystkich. Niemiecki, francuski, włoski, rosyjski do wyboru. Różne poziomy nauczania w międzyklasowych grupach.

Niezwykła atmosfera – szkoła, która żyje nocą | Wystarczy zobaczyć Aulę Kopernika żeby poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. To tu powstają przyjaźnie, spotykamy się na koncertach i bawimy się na studniówce. Kopernik pracuje 24/7. Nocny LARP i maratony filmowe powoli stają się tradycją szkoły.

Nowoczesne i komfortowe warunki nauki | Od kilku lat korzystamy z elektronicznego dziennika. Przerwy uczniowie mogą spędzać w wyremontowanym i wygodnym bufecie.

Bo tu najlepiej smakuje kawa!Możliwość komentowania jest wyłączona.