Niepodległość z twarzą kobiety

10 listopada, w gmachu naszej szkoły, odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości, które przypada na 11 listopada. O godzinie 11.11, w salach szkolnych, został odśpiewany hymn państwowy. Tego samego dnia, na auli, odbyła się uroczysta akademia poświęcona wspomnianemu wydarzeniu. W tym roku, motywem przewodnim były życiorysy Polek, które brały czynny udział w walce o niepodległość naszej ojczyzny. Wiele z nich ryzykowało własnym życiem wierząc, że ich poświęcenie przyczyni się do powrotu Polski na polityczną mapę Europy. W akademii wzięli udział uczniowie „Kopernika”, którzy w znakomitym stylu zaprezentowali sylwetki polskich patriotek i ich niezwykłe dokonania. Muzyczne tło stanowiły utwory nawiązujące do wydarzeń mających miejsce ponad sto lat temu.