Julia Skręt

Cześć, nazywam się Julia Skręt. Uczęszczam do klasy IB o profilu biologiczno-chemicznym Wybrałam tę klasę, ponieważ w przyszłości chciałabym studiować fizjoterapię.

Moją pasją już od 7 lat jest hokej na lodzie. Przygoda z tym sportem zaczęła się przypadkowo. Chciałam nauczyć się jeździć na łyżwach, więc tata zabrał mnie na zajęcia na lodowisku w Sosnowcu. Na drugiej połowie lodu trenowali chłopcy . Bardzo zaciekawił mnie ten sport, więc po zajęciach wymusiłam na tacie zgodę na trenowanie hokeja. Zaczęłam regularnie uczęszczać na treningi. Moja praca i zaangażowanie przyniosły konkretne rezultaty. Mogę pochwalić się kilkoma osiągnięciami: gram w reprezentacji Polski do lat 18 i zdobyłam z drużyną w 2021 roku Mistrzostwo Polski Kobiet w hokeju na lodzie. Oczywiście muszę radzić sobie z licznymi przeszkodami , ale one mnie nie zniechęcają, a wręcz przeciwnie dzięki nim coraz bardziej zakochuję się w tym sporcie.
Chcę być świetną hokeistką i grać za granicą na najwyższym poziomie. Marzę, aby kontuzje omijały mnie szerokim łukiem, bo pragnę być szczęśliwa, robić jak najdłużej to, co kocham.