Jakub Piśkiewicz

Od zawsze uwielbiałem nowe technologie, a w szczególności komputery. Moje zainteresowanie programowaniem ma swój początek w momencie, gdy dostałem zamówienie na stronę internetowa od mojej znajomej. Obecnie pomagam w developmencie różnych projektów open-source takich jak edytor tekstu Visual Studio Code firmy Microsoft.

W wolnym czasie zajmuje się pisaniem mojego portfolio, używając frameworków i języków programistycznych takich jak JavaScript, Sass, React i C++. Dla mnie nie jest ważne to, jakich języków lub technologii umiem używać, ale to, czy potrafię tworzyć szybkie, wydajne i proste w obsłudze aplikacje, dlatego czasem wybieram niecodzienne rozwiązania. Kocham pisać wszystko od podstaw, ponieważ w ten sposób mam kontrole nad każdą częścią mojego programu.
Moją inspiracją i źródłem motywacji, gdy rozwiązuję problemy programistyczne są tacy ludzie, jak John Carmack – założyciel ID Software, Linus Torvalds – twórca systemu operacyjnego Linux, George Hotz – świetny hacker i założyciel comma.ai oraz Bjarne Stroustrup – człowiek, który stworzył język programowania C++.
Twórczość Elona Muska zwłaszcza jeśli chodzi o systemy autonomicznego sterowania rakietami oraz autopilot Tesli, to był właściwie główny powód, dla którego serio zająłem się programowaniem. Chciałbym kiedyś współpracować z którąkolwiek z tych osób.
Moją przyszłość całkowicie wiążę z programowaniem. Chcę stworzyć coś zarówno pięknego jak i użytecznego. Docelowo chciałbym pracować ze sztuczną inteligencją
lub grafiką komputerową, ponieważ są to rzeczy, które mnie bardzo interesują.