Z wizytą na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ

W dniu 17 lutego 2020 roku matematycy z klas I i II uczestniczyli w zajęciach z robotyki oraz warsztatach szyfrowania na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie programowali roboty „LEGO”. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali działanie czujnika ultradźwiękowego, dzięki któremu pojazdy nie tylko poruszały się, ale również parkowały. Przeprowadzali symulację działania czujnika parkowego, co było rzeczywistym zastosowaniem układów równań i równania prostej. Podczas zajęć z szyfrowania poznali różne sposoby kryptografii. Mięli okazję samodzielnie zaszyfrować i odszyfrować zadaną informację.

Była to świetna lekcja praktycznego zastosowania matematyki w otaczającej nas rzeczywistości. Zapraszamy na foto-relację.