KOPERNIK WYRÓŻNIONY ZA PROJEKT ERASMUS PLUS

I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie zakończyło z sukcesem kolejny dwuletni projekt Erasmus + pod tytułem:” Chantonnay, Będzin, Puertollano – Moje miasto przyszłości”. Przez okres dwóch lat rozwijaliśmy współpracę i dobre kontakty ze szkołami średnimi we Francji i Hiszpanii. Celem projektu było poznanie procesów urbanizacyjnych i historii rozwoju naszych miast.
Ze strony polskiej 35 uczniów miało szansę odwiedzić kraje naszych partnerów, poznać regiony, w których mieszkają oraz funkcjonowanie placówek edukacyjnych. W projekt zaangażowana była cała społeczność szkoły, władze lokalne, a wystawy przygotowane w ramach projektu mogli obejrzeć mieszkańcy Będzina.
Projekt został pozytywnie oceniony przez agencje narodowe naszych krajów i otrzymał certyfikat „Przykład dobrej praktyki”. Jest to szczególne wyróżnienie dla nauczycieli i uczniów realizujących projekt. Nasz projekt może służyć innym instytucjom, jako źródło inspiracji.
Dzięki dotychczasowej wieloletniej współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami partnerskimi, planujemy kolejny projekt Erasmus +.