Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

10 grudnia już po raz siódmy mury I LO gościły wolontariuszy Fundacji „Pro Salute”. Podczas uroczystości wręczone zostały podziękowania uczniom, którzy najbardziej włączyli się w działalność fundacji. Z naszej szkoły byli to: Natalia Piekarczyk, Kamila Grzyb, Joanna Stobierska, Konrad Piekoszewski, Ewelina Szczygieł, Iza Siemieniec i Jakub Porębski. Zebrani na auli zaproszeni goście i uczniowie mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic z III LO, zobaczyć przepiękny taniec w wykonaniu Natalii uczennicy klasy III SP nr 11 w Będzinie oraz niezwykle dynamiczny występ cheerleaderek ze SP w Gródkowie. Nie mogło zabraknąć występu naszych uczniów. Mogliśmy wysłuchać po raz kolejny utworów w wykonaniu Kingi Lazar (Kinga z wielką charyzmą uświetnia każdy koncert związany z fundacją „Pro Salute”). Odkryciem tego roku był występ uczniów klasy pierwszej Laury Ulickiej i Miłosza Mogielskiego. Nie dość, że perfekcyjnie wykonali w duecie piosenkę z filmu „Piękna i Bestia” to jeszcze jak prawdziwi profesjonaliści poprowadzili całą imprezę. Mamy nadzieję, że ta uroczystość zapadnie w pamięci sercach młodych ludzi i skłoni ich do jeszcze większego zaangażowania się w działalność na rzecz innych.