O historii i kulturze Górnego Śląska

14 listopada naszą szkołę odwiedził Marcin Melon. To nauczyciel-regionalista, twórca autorskiego programu edukacji regionalnej, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Regionalnej „Silesia Incognita”. Jest współtwórcą cyklu filmów edukacyjnych „W regionie o regionie” oraz autorem czterech książek napisanych w całości po śląsku. To także pięciokrotny laureat konkursu na jednoaktówkę po śląsku. Pan Marcin Melon w ciekawy i inspirujący sposób opowiedział uczniom naszej szkoły o historii i kulturze Górnego Śląska. Wiedza i pasja naszego gościa to świetny dowód na to, że warto znać nie tylko dziedzictwo swojej małej ojczyzny ale również naszych sąsiadów. Dzięki temu uda nam się lepiej poznać, zrozumieć i razem tworzyć wyjątkowe projekty. Z pożytkiem nie tylko dla obu regionów ale także kraju.