Wizyta grupy rekonstrukcyjnej

25 października odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Fundacji im. Grupy Operacyjnej „Śląsk” 1939 – Pan Marcin Tutaj. Organizacja ta zajmuje się kultywowaniem pamięci o jednostkach Wojska Polskiego, które przed drugą wojną światową stacjonowały na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska.
Pan Tutaj opowiedział uczniom nie tylko o jednostkach wojskowych, które przed wrześniem 1939 roku przebywały w sąsiadujących ze szkołą koszarach, ale także omówił ówczesny, regulaminowy ubiór i wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego. Dzięki zaprezentowanym przez członka Fundacji elementom ubioru i uzbrojenia, uczniowie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć jak prawie sto lat temu wyglądali i czym posługiwali się żołnierze, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny. Przypominamy, że w tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.