2D we Wrocławiu

W dniach 15-18.10.2019 roku klasa II D odbyła dydaktyczny wyjazd do Wrocławia.
Uczniowie zdobywali wiedzę na lekcjach historii w:
* Muzeum Historycznym
*Muzeum Mieszczaństwa
*Muzeum Pana Tadeusza.
Dowiedzieli się między innymi, jak wcześniej wyglądało życie mieszczan i w jaki sposób został napisany „Pan Tadeusz” a także wzięli udział w lekcji kaligrafii.
Odwiedzili też miejsca takie jak: Park Szczytnicki, Ogród Japoński i Osiedle WuWA gdzie dowiedzieli się w jakich celach powstały i jak wcześniej przebiegała tam praca czy życie.
Uczniowie odbyli spacer po Ostrowie Tumskim dowiadując się co nieco o historii znajdującej się tam katedry i kościoła.
Odbyli oni także rejs po Odrze oraz mieli możliwość wejścia na szczyt Wieży Widokowej skąd mogli  podziwiać Wrocław.
Najważniejszym elementem wyjazdu było to, że to właśnie uczniowie wcielali się w rolę przewodników i dzielili się z resztą grupy informacjami na dany temat.
Nową i najbardziej interesującą formą kultury była wizyta w Operze Wrocławskiej. Uczniowie mieli przyjemność obejrzenia opery pt. „Cyganeria”.
Młodzież cieszy się, że mogła zdobyć nową wiedzę i doświadczenie w inny sposób niż siedzenie w ławce i robienie zadań czy notatek.
Dzięki temu wyjazdowi uczniowie lepiej zapoznali się z Wrocławiem, co w przyszłości poskutkuje brakiem problemów z poruszaniem się po mieście, czy pomocy innym ludziom w odnalezieniu się w nim. Liczą na więcej tego typu wyjazdów, które pomogą im w przyszłym życiu!

Korzeb Wiktoria
Palka Karolina