Integracja w Zakopanem

W dniach 16.10-18.10.2019 roku  klasa 1a i 1b wyjechały na wycieczkę integracyjną do Murzasichle. Przez 2 dni czynnie spędzaliśmy czas przemierzając  Tatry. W środę wjechaliśmy na Gubałówkę, przeszliśmy na Butorowy Wierch i zeszliśmy pieszo. Następnie oglądaliśmy najstarsze domy Zakopanego i zwiedziliśmy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku.  Pierwszy zakopiański cmentarz  powstały w połowie XIX wieku, na którym od lat dwudziestych XX wieku chowano tylko ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. To tutaj pochowani są wielcy polscy pisarze i artyści tacy jak: Stanisław Witkiewicz Witkacy, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Długosz itp. Przed cmentarzem po lewej stronie od wejścia znajduje się zabytkowy kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, najstarszy drewniany kościół w Zakopanem. Wystrój wnętrza tworzą obrazy ludowe oraz drewniane figurki pochodzące z połowy XIX wieku. Na ołtarzu replika częstochowskiej ikony Czarnej Madonny. Droga powrotna do autokaru przebiegała oczywiście przez Krupówki, gdzie raczyliśmy się pysznymi oscypkami.

We czwartek  17 października zaraz po śniadaniu wybraliśmy się do Morskiego Oka. Wprost bajkowa pogoda umożliwiła nam rozkoszowanie się widokami. Znużeni wielogodzinną wędrówką pojechaliśmy na baseny do AQUAPARKU w centrum Zakopanego w celu regeneracji. W piątek z Kuźnic powędrowaliśmy jeszcze do schroniska na  Hali Kondratowej, gdzie zasmakowaliśmy pysznego piernika i gorącej herbatki z cytryną.

Zadowoleni i zmęczeni chętnie wracaliśmy do naszych pokoi, gdyż i tam nieźle bawiliśmy się w swoim towarzystwie.
Integrację uważamy za bardzo udaną.
Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.