OSOBLIWOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA

Jak co roku uczniowie, którzy szczególnym zainteresowaniem darzą fizykę, mieli okazję spotkać się z nią jeszcze bliżej. Ponad 40 osób wzięło udział w wycieczce do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Były tam organizowane pokazy doświadczeń pod hasłem „Osobliwości Świata Fizyki”. Tematy, które poruszono dotykały rożnych dziedzin naszego życia i pokazywały, jakie reguły rządzą otaczającym nas światem. Grupa z naszej szkoły odwiedziła dwie pracownie tematyczne  – „Ogień – wróg czy przyjaciel?”, „Pod napięciem…”. Oprócz samych informacji, można było również wziąć aktywny udział w zajęciach i dzięki sugestiom prowadzącego przeprowadzać rożnego rodzaju doświadczenia.
Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i na pewno długo będą pamiętać wszystkie ciekawostki i informacje.