Dzień Akademicki w Koperniku – fotorelacja

Tegoroczny Dzień Akademicki w Koperniku już za nami. Podczas IV edycji imprezy mogliśmy posłuchać wykładów oraz uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez nasze partnerskie uczelnie.

To zawsze świetna okazja do poczucia się jak prawdziwy student i, przede wszystkim, uczestniczenia w zajęciach na najwyższym naukowym poziomie.

Tematyka warsztatów i wykładów, które odbyły się podczas IV Dnia Akademickiego:

Wykład inauguracyjny: Prorektora Akademii WSB dr Rafał Rębilas: Dlaczego przedsiębiorstwa inwestują i jak to robią?

 • Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowiedr Mariusz Paradowski warsztaty: Prawo-ekonomiczne podstawy tworzenia działalności gospodarczej.
 • Akademia WSB mgr Anna Szczepaniak: A job interview.
 • Wyższa Szkoła Technicznamgr Krzysztof Parchański: Warsztaty z architektury.
 • Politechniki Śląska, Wydział Chemii – inż. Małgorzata Skorupa i inż. Daria Więcławska: Komunikacja pomiędzy komputerem a ludzkim mózgiem – rola polimerów przewodzących w nowoczesnej medycynie.
  Politechnika Śląska, Wydział Górnictwa i Geologii – dr hab. inż. Katarzyna Tobór-Osadnik wykład: Obliczanie śladu węglowego.
 • Uniwersytet Śląski, Instytut Chemii – dr Robert Musioł: Skąd się biorą leki?
  Uniwersytet Śląski, Instytut Matematyki- dr Natalia Cieślar: Szczęściu można pomóc.
  Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Społecznych, Instytut Socjologii – dr Jolanta Klimczak: wykład Co media robią z ludź(m)i? oraz warsztaty O społecznym tworzeniu (nie)rzeczywistości.
  Uniwersytet Śląski, Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach – dr Wojciech Gurdziel: Jak sprawdzić czy samolot doleci do celu? oraz dr Joanna Dzik ze studentami warsztaty Klocki LEGO nauka przez zabawę dla dzieci i dorosłych
  Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk o Ziemi – dr hab. Agnieszka Czajka: Podstawy dendrochronologii., warsztaty O piasku inaczej.
  Uniwersytet Śląski, Instytut Informatyki i Nauki o Materiałach – inż. Mateusz Przybyła: Chemia to życie: Pokazy pirotechniczne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykładowcom i studentom uczelni, które zaszczyciły nas swoją obecnością.