Niebieski marsz w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia uczniowie Kopernika wspólnie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Będzinie, przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych  uczestniczyli w marszu mającym zwiększyć świadomość społeczeństwa miasta na problemy osób autystycznych. Niebieski pochód rozpoczął się przed Specjalnym Ośrodkiem Szkolno -Wychowawczym, skąd udał się przed Urząd Miasta Będzina. Marsz zakończył się przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Zarówno Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina pan Rafał Adamczyka jak i Starosta Powiatu Będzińskiego pan Sebastian Szaleniec podkreślili jak ważna jest wiedza i zrozumienie osób autystycznych, które przecież żyją wśród nas. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się empatią biorąc udział w tym przedsięwzięciu.