Heppening żonkilowy – kwestujemy na rzecz Fundacji „Pro salute”

W dniach 28–30 marca po raz kolejny wolontariusze z I LO kwestowali na ulicach Będzina. W tym roku  zebrane datki zostaną wykorzystane na zakup koncentratora tlenu oraz  sprzętu jednorazowego. Trzydniową zbiórkę zainicjowała uroczystość pod Miejskim Domem Kultury w Będzinie. Mieszkańcy Będzina mogli dowiedzieć się o działalności fundacji, idei heppeningu żonkilowego jak i zobaczyć występy dzieci i młodzieży ze szkół współpracujących z fundacją. Naszą szkołę reprezentowała  uczennica klasy Ic Ania Pawłowska. W niedzielę kwesta odbywała się pod kościołami w Będzinie, Psarach, Dąbiu i Targoszycach. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy po raz kolejny potrafili poświęcić swój wolny czas, by wesprzeć działania fundacji. Dziękujemy.