Jak zostać prezesem jeszcze przed maturą?

Własna firma w wieku 18 lat? Dla większości nastolatków ta idea pozostaje jedynie w sferze marzeń. Ale są tacy, którzy marzenia przekuwają w zawodowy sukces. O tym, jak założyć firmę jeszcze przed maturą, jak wygląda codzienność młodego biznesmana (a jakie są wyobrażenia znajomych na ten temat), o tym jak łączyć obowiązki zawodowe i edukacyjne oraz czy własny biznes to ścieżka dla każdego opowie tegoroczny maturzysta – Szymon Nowak, założyciel firmy NS Code, który sam o sobie mówi tak: „Jako gimnazjalista zainteresowałem się szeroko rozumianym programowaniem. Od zawsze miałem wizję, że chciałbym w jakiś sposób wpłynąć na rzeczywistość, która mnie otacza. Odnalazłem to właśnie w programowaniu, bo mogłem tworzyć aplikacje, gry które różnym osobom dawały jakieś wartości. Zacząłem tworzyć pierwsze gry na urządzenia mobilne, co później przełożyło się na praktyki w jednej z lokalnych firm. Po 3 latach pracy „na etat” – bo po szkole, zdalnie z domu – stwierdziłem, że czas coś zmienić. Mając 18 lat, we wrześniu 2018 roku założyłem własną firmę – NS Code. Jest to Katowicki software house, czyli firma która tworzy oprogramowanie, jak i pomaga firmom w rozwiązaniach informatycznych. Na ten moment jesteśmy głównym podwykonawcą dla firmy z sektora farmakologicznego, pomagamy lokalnym przedsiębiorcom, a za niedługo zaczynamy własny, autorski projekt„.

W spotkaniu z Panem Szymonem Nowakiem wzięła udział młodzież z naszej szkoły w ramach realizacji projektu „Jesienna szkoła Przedsiębiorczości edycja druga”.

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.