Uczniowie Kopernika na podium konkursu matematycznego!

14 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej XVIII edycji Zagłębiowskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczny konkurs odbył się w murach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spośród rywalizujących ze sobą osiemnastu drużyn z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina i Mysłowic nasza drużyna w składzie: Anna Pawłowska i Michał Śliwa zdobyla II miejsce.

Uczniowie rozwiązywali cztery serie zadań (po 8 zadań w serii w wyznaczonym czasie) o zróżnicowanym stopniu trudności i bardzo różnorodnej tematyce. Były to zarówno zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności wynikające z programu nauczania jak i zagadki i łamigłówki wymagające logicznego myślenia.  W tym roku dwa pytania w pierwszej i dwa pytania w drugiej serii dotyczyły Polskiego Towarzystwa Matematycznego z powodu obchodów 100-lecia istnienia PTM. Poza wiedzą matematyczną ważna była także dobra współpraca w drużynie, szybkość i wzajemna kontrola. Mimo, iż konkurs był bardzo wymagający nasza para stanęła na podium. Nagrody wręczył dyrektor Instytutu Matematyki – prof. dr hab. Maciej Sablik.
Gratulujemy  serdecznie i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!