Profil BIOLOGICZNY

Pod patronatem Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej

I przedmiot rozszerzony: biologia (12 godz.)
II i III przedmiot rozszerzony (do wyboru spośród przedmiotów zgodnych z kierunkiem przyszłych studiów lub zainteresowaniami ucznia): fizyka, chemia, informatyka, j. angielski

Jeżeli w przyszłości chcesz zostać lekarzem, stomatologiem, weterynarzem, farmaceutą, kosmetologiem, dietetykiem, ratownikiem medycznym.
Jeżeli chcesz ratować życie na naszej planecie.
Jeżeli interesuje Cię eksperyment naukowy.
Jeżeli chcesz odkrywać tajemnice mikroświata i makroświata.

Przedmioty rozszerzone realizowane są od klasy pierwszej. Wyboru trzech rozszerzeń dokonuje kandydat w trakcie postępowania rekrutacyjnego do liceum.

Język angielski – 12 godz. w cyklu kształcenia (zakres podstawowy)– zróżnicowany poziom nauczania w grupach międzyoddziałowych (poziom dostosowany do wiadomości i umiejętności ucznia). Drugi język obcy do wyboru: j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski, j. włoski.

Zajęcia z przedmiotów rozszerzonych prowadzone są w małych grupach międzyoddziałowych.

Proponowane kierunki studiów: medycyna, stomatologia, farmacja, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, leśnictwo, biotechnologia, dietetyka, kosmetologia, ochrona środowiska, architektura krajobrazu.