NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH W POWIECIE!

Uczennice naszej szkoły na podium Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej.

Mamy przyjemność poinformować, że  Karolina Skiba, uczennica klasy IIc oraz Katarzyna Mazurska, uczennica klasy IIa zajęły następująco I oraz III miejsce w Powiatowym  Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy  Obcojęzycznej w kategorii szkół średnich w języku angielskim. Karolina dodatkowo otrzymała nagrodę GRAND PRIX za wyjątkową i niebanalną interpretację utworu. Konkurs miał miejsce w ZSTU w Będzinie 6.02.2019, a tematem przewodnim w tym roku był obraz rodziny w poezji i prozie.

Dziewczyny wybrały trudne i wymagające fragmenty utworów literackich: Karolina urzekła komisję wierszem „Daddy” współczesnej pisarki Sylvi Plath, a Kasia klasycznym fragmentem wiktoriańskiej powieści A.C. Doyle „ A Duet with an Occasional Chorus”.

Dziękujemy dziewczynom za ogrom pracy, zaangażowanie w przygotowanie do konkursu oraz chęć poznania literatury angielskiej, dość trudnej i wymagającej dla młodego współczesnego odbiorcy.