MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL czyli ŚWIĘTO PRAW CZŁOWIEKA W KOPERNIKU!

Jak co roku, na początku grudnia społeczność I LO zgromadziła się na auli i wzięła udział w największej akcji w obronie praw człowieka na świecie – Maratonie Pisania Listów Amnesty Internatinal. Tegoroczny maraton należał do wyjątkowych, gdyż był wyrazem solidarności z 14 obrończyniami praw człowieka m.in.  z  Polski, Brazylii, Indii, Iranu, Kenii, Kirgistanu, Maroka, RPA, Ukrainy i Wenezueli. Wspólnie napisaliśmy 134 listy!
Ponadto, w naszej szkole odbyła się debata na temat: ”Czy państwa Unii Europejskiej powinny nałożyć sankcje na Arabię Saudyjską ?”W składach drużyn znaleźli się uczniowie z klas 1 i 2:

Drużyna propozycji:

Krystian Kulasik

Jakub Stanik

Karolina Palka

Wojciech Sarnik

Drużyna opozycji:

Wiktoria Korzeb

Karolina Krzykawska

Mateusz Pawłowski

Alicja Galeja

Mimo, że niektórzy dopiero zaczęli swoją przygodę z debatami, wszystkim poszło świetnie!
Później miał miejsce  wykład pasjonata kultury żydowskiej – Pana Adama Szydłowskiego z Fundacji Rutki Laskier, który opowiadał  nam o historii będzińskiej społeczności żydowskiej, przedwojennym Będzinie i oczywiście Rutce Laskier czyli polskiej Annie Frank. Mamy nadzieję na następne spotkanie i ciekawe prelekcje.

Do zobaczenia za rok😊

Karolina Palka Id