Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

11 grudnia już po raz szósty w murach naszego liceum świętowaliśmy Dzień Wolontariusza. Uroczystość zorganizowana  wspólnie z Fundacją „Pro Salute” jest  formą podziękowań dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w wolontariat hospicyjny. Obchody Dnia Wolontariusza uświetnili swoją obecnością Pani wicemarszałek Barbara Dolniak, Pani Aneta Zakrzewska – dyrektor MZS nr 3 w Będzinie, Pani Anna Wacławczyk – dyrektor III LO im. C.K.Norwida w Będzinie oraz przedstawiciele fundacji Pani Teodozja Kumor -Ormianin, Pani Grażyna Smalec i Pani Milena Śmiech. Wolontariusze, którzy w ostatnim roku najaktywniej działali na rzecz fundacji zostali uhonorowani dyplomami i skromnymi upominkami. Zgromadzeni w auli Kopernika mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic z III LO i zobaczyć przepiękny taniec z szarfami gimnastycznymi w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie. Wśród wykonawców nie zabrakło też przedstawicieli I LO – zaśpiewały: Ania Pawłowska, Karolina Krzykawska i Kinga Lazar. Mamy nadzieję, że ta  uroczystość przyczyni się do jeszcze większego zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz innych.