X Turniej Śląskich Debat Oksfordzkich

Dnia 23.11.2018 roku drużyna początkujących debatowiczów z naszej szkoły wzięła udział w X Turnieju Śląskich Debat Oksfordzkich w Katowicach. Tezy dotyczyły powstań śląskich, położenia G. Śląska  na obrzeżach państwa i szczęścia .

Drużyna  w składzie :

mówca 1-Wiktoria Korzeb -kl 1 d,
mówca 2-Marcin Zawłocki- kl.2 b,
mówca 3-Michał Adamek –  kl. 2b,
mówca 4-Wojciech Sarnik -kl. 1d

dzielnie  stawiała czoła bardziej doświadczonym drużynom. Pierwsza w naszym szkolnym życiu debata była dużym przeżyciem i mimo przegrania dwóch debat a wygrania jednej – wiemy, że warto. Nauczyliśmy się  dużo. Dziękujemy organizatorom za doskonałą informację zwrotną. Zostaliśmy mocno zmotywowani do debatowania. Będziemy uczestniczyli w kolejnych turniejach. Trzymajcie za nas kciuki.

W. Korzeb