Polonia Libre – droga do wolności

W dniu 15 października uczniowie klasy I D uczestniczyli w projekcie „Polonia Libre – droga do wolności” organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. W mury naszej szkoły zawitali Panowie z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Poprowadzili dla młodzieży interaktywny wykład historyczno-prawny połączony z kursem wystąpień publicznych i negocjacji. W jego trakcie uczniowie wysłuchali mowy prowadzących dotyczącego drogi Polski do niepodległości. Drugą częścią spotkania była gra symulacyjna. Uczestnicy zostali podzieleni na frakcje aby następnie stworzyć partie polityczne. Kiedy wszystkie partie były zwarte i gotowe do pracy uczniowie przystąpili do wiecowania. Po zakończeniu gry wyłoniono czterech przedstawicieli, którzy pojadą na kolejne spotkanie w Krakowie, czyli: Aleksandra Łuszczak, Krystian Kulasik, Kajetan Kyrcz oraz Wojtek Sernik.