OSOBLIWOŚCI OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA

Jak co roku uczniowie, którzy szczególnym zainteresowaniem darzą fizykę, mieli okazję spotkać się z nią jeszcze bliżej. Ponad 40 osób wzięło udział w wycieczce do Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Były tam organizowane wykłady pod hasłem „Osobliwości Świata Fizyki”. Tematy, które poruszono dotykały rożnych dziedzin naszego życia i pokazywały, jakie reguły rządzą otaczającym nas światem. Grupa z naszej szkoły odwiedziła dwie pracownie tematyczne  – „Potęga ciśnienia”, „Wszechobecne fale”. Oprócz samych informacji, można było również wziąć aktywny udział w wykładzie i dzięki sugestiom prowadzącego przeprowadzać rożnego rodzaju doświadczenia.

Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i na pewno długo będą pamiętać wszystkie ciekawostki, które zostały im przekazane podczas zajęć.