XXII Konkurs Wiedzy Technicznej rozstrzygnięty!

XXII edycja Konkursu Wiedzy Technicznej jest rozstrzygnięta i  nagrody rozdane. Dla naszej szkoły to kolejny SUKCES.

Filip Kołomyjec znalazł się w gronie laureatów a Krystian Jasionek znalazł się w zaszczytnym gronie finalistów konkursu i uzyskał wyróżnienie!

Konkurs Wiedzy Technicznej to cykliczna impreza, organizowana przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, ma na celu zainteresowanie uczniów szkół  ponadgimnazjalnych szeroko rozumianą techniką oraz promowaniem wśród młodego pokolenia korzyści płynących z wyboru przedmiotów ścisłych na egzaminie maturalnym. Celem tego konkursu jest także doskonalenie umiejętności dostrzegania, obserwowania i analizowania zjawisk otaczającego nas świata.

O udział w finale XXII Konkursu Wiedzy Technicznej walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. To właśnie ci młodzi ludzie przystąpili w dniu 21 marca br. do rozwiązywania testu konkursowego, w którym trzeba było zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu fizyki, informatyki a nawet rysunku technicznego.

Serdecznie gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję!