Wymiana młodzieżowa do Hiszpanii

W dniach 8.04- 15.04.2018 w ramach projektu Erasmus+ grupa 17 uczniów naszej szkoły udała się na wymianę  do partnerskiej szkoły w Puertollano, w środkowej Hiszpanii.

Pierwszego dnia, mimo męczącej podróży, wszyscy byli bardzo podekscytowani zbliżającym się tygodniem. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez naszych partnerów, ich rodziców i nauczycieli. Kolejnego dnia,
udaliśmy się na zwiedzanie miasta, spotkaliśmy się z władzami miasta Puertollano, wysłuchaliśmy wykładu o rozwoju Puertollano oraz zwiedziliśmy historyczny budynek „Central” przekształcony na współczesną salę kongresową.

We wtorek wczesnym rankiem udaliśmy się do Madrytu, gdzie mimo deszczowej pogody zwiedziliśmy ciekawe miejsca, takie jak instytut architektury oraz zabytki starego miasta.

Następny dzień spędziliśmy w szkole biorąc udział w warsztatach. W międzynarodowych grupach składających się z Polaków, Hiszpanów i Francuzów pracowaliśmy nad 3 projektami: tworzyliśmy cyfrową grę
miejską, przygotowaliśmy wirtualną prezentację dotyczącą sławnych architektów z naszych krajów oraz projektowaliśmy miasto przyszłości. Spotkaliśmy się również z architektami , którzy są autorami nowatorskiego projektu „Cassandra” , czyli budowy miasta przyszłości wPuertollano.

W czwartek rano wyruszyliśmy do Toledo, gdzie spotkaliśmy się z władzami
miasta Toledo i regionu Castilla-la Mancha. Kolejną atrakcją było zwiedzanie starego miasta, w tym katery, synagogi i muzeum Sefardi . W piątek prezentowaliśmy nasze projekty na forum szkoły, a wieczorem braliśmy udział w pożegnalnej dyskotece. Sobota była dniem, który spędzaliśmy wraz ze swoimi partnerami oraz ich rodzinami.

Kolejnego, ostatniego już dnia, kiedy musieliśmy opuścić to wspaniałe miejsce, polało się dużo łez , kiedy żegnaliśmy się z nowo poznanymi przyjaciółmi.

Wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ dał nam możliwość poznania wspaniałych ludzi i nawiązania ciekawych przyjaźni. Mogliśmy poznać hiszpańskie zwyczaje oraz tradycje, podszkoliliśmy również nasze umiejętności językowe z języka angielskiego a także hiszpańskiego.

Więcej info tutaj