Dawid i Karolina na podium

Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Dawid Tomczyk z klasy IIIe oraz Karolina Skiba z klasy Ic zajęli kolejno I oraz II miejsce w konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej, który odbył się 27.02 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie.

Choć tegoroczny temat przewodni, którym były elementy ludowe w poezji i prozie, wydawał się pierwotnie trudny dla uczestników, udało nam się wybrać utwory refleksyjne choć wymagające.
Dawid zachwycił komisję własną interpretacją utworu ”Lucy Gray” William’a Wordsworth’a  a Karolina chwyciła za serca jury swą delikatnością i subtelnością przekazu bardzo pięknego utworu William’a Blake’a ”The Chimney Sweeper”. To utwory piękne, lecz tragiczne.
Sukces Dawida i Karoliny leży nie tylko w ich pracowitości i otwartości, ale przede wszystkim wrażliwości i rozumieniu przekazu XVIII- wiecznych poetów anglojęzycznych.
Cieszymy się, że w dobie mediów społecznościowych, szybkiego przekazu informacji, często kultu języka obrazkowego i skrótowców są młodzi ludzie, którzy sięgają do korzeni literatury pięknej obcej, zmuszają do refleksji i potrafią wprowadzić nas w stan zadumy.
Piękne słowo i dojrzała, mądra interpretacja wygrała w tym konkursie.