Warsztaty dziennikarskie – być dziennikarzem telewizyjnym czy prasowym?

19 stycznia grupa uczniów klasy Id uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Mieliśmy okazję poznać dziennikarkę TVP Katowice – p. Lidię Tarczyńską, która w bardzo interesujący sposób przekazała nam tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego. Podczas warsztatu nie zabrakło też elementu pracy przed kamerą (czego doświadczył nasz kolega Kacper). Wizerunek, pierwsze wrażenie i poprawny język to jedne z najważniejszych elementów w pracy dziennikarza.

Druga część zajęć poświęcona była pracy dziennikarza prasowego. Pani Agata Pustułka z Dziennika Zachodniego wyjaśniła wszelkie zawiłości związane z konstruowaniem gazety. Sami redagowaliśmy informację na zadany przez dziennikarkę temat. Przekonaliśmy się, że nie jest tak prosto ułożyć poprawny merytorycznie tekst.