Wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe

W grudniu uczniowie naszego liceum wzięli udział w wyjeździe na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Wiednia i Bratysławy.

Zwiedzanie stolicy Austrii rozpoczęli od spaceru w Parku Schönbrunn – dawnej rezydencji Habsburgów, która zachwyca cesarskimi pomieszczeniami oraz imponującymi projektami ogrodowymi.

Kolejnym punktem wycieczki był Hofburg, Teatr Dworski, Opera oraz Katedra św. Stefana. Najwięcej emocji dostarczył jednak pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie na niemal 150 stoiskach można kupić prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego i pyszne słodycze.

Bratysława zachwyciła uczniów swoim niepowtarzalnym klimatem. Kolejno odkrywali tajemnice Starego Miasta wraz z przylegającym do niego zamkiem królewskim – Bramę Michalską, Fontannę Maksymiliana, Stary Ratusz, Bramę Zygmunta i wiele innych zabytków. Do domu wrócili zadowoleni i bogaci o nowe doświadczenia.