Klasa matematyczna Kopernika z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

Właściwie, dlaczego matematyka? Hm…, bo matematyka jest wszędzie, bo opisuje świat/Wszechświat i tworzy lepsze jutro. MATEMATYKA to coraz szybsze komputery i smartfony, to nasze życie codzienne! W dniu 27 listopada 2017r. już po raz kolejny my – młodzi matematycy braliśmy udział w zajęciach na wydziale matematyki  Uniwersytetu Śląskiego.

Najpierw uczestniczyliśmy w zajęciach  pani dr Jolanty Sobery, które odbyły się w pracowni informatycznej Uniwersytetu Śląskiego. Pani dr przeniosła nas w świat programistyczny. Mięliśmy możliwość napisania programu, co zaowocowało ożywieniem robotów  „LEGO”. Następnie zwiedzaliśmy  super nowoczesną bibliotekę CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, która powstała dzięki połączeniu biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego a dzięki  pomocy środków Unii Europejskiej została nowocześnie wyposażoną. Już dziś, jako licealiści możemy z niej korzystać  i to  24h/dobę!
Na zakończenie byliśmy gośćmi na wykładzie prof.dr hab. Macieja Sablika – dyrektora Instytutu Matematyki UŚ na temat punktów skupienia i zbiorów otwartych – jako wprowadzenia do granic, który odbył się w auli im. Waleriana Pańko. Kolejne  spotkanie z wykładowcami Uniwersytetu Śląskiego zachęciło nas do dalszej nauki matematyki. Ukazało jej wszechstronne zastosowanie w szczególności na przykładzie nowoczesności biblioteki,  a także w środowisku programistycznym. Kolejna nasza wizyta na UŚ-u – na wydziale matematyki już w styczniu ! Już nie możemy się doczekać 🙂

Młodzi matematycy I LO