Produkcja kaczek

Jesienna Szkoła Przedsiębiorczości – warsztaty szóste.
Przełom w inżynierii genetycznej! Odkryliśmy, w jaki sposób można zmienić papier w kaczki! Musimy zlokalizować: dostawców surowca, urządzeń, klientów na kaczki. Musimy: płacić czynsz, wynagrodzenie pracownikom, opłacić media(światło, ogrzewanie…).
Nasz główny klient – The Duck Truck Company – niezwykle wymagający w zakresie jakości i terminowości dostaw. Dodatkowo funkcjonuje giełda – ciągle trzeba zwracać uwagę na zachodzące na rynku zmiany. To nie program Sci-Fi – to fantastyczna gra symulacja uświadamiająca uczestnikom zasady funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, podmiotów występujących na wolnym rynku (dostawcy, odbiorcy, giełda), konieczności prowadzenia księgowości, uiszczania opłat w tym podatku.

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”.