SEBASTIAN KRAJEWSKI IS THE WINNER. XXI Konkurs Wiedzy Technicznej rozstrzygnięty!

XXI edycja Konkursu Wiedzy Technicznej jest rozstrzygnięta i  nagrody rozdane. Dla naszej szkoły to kolejny SUKCES.

Sebastian Krajewski wygrał i zajął I MIEJSCE a Andrzej Deja znalazł się w zaszczytnym gronie LAUREATÓW KONKURSU i uzyskał WYRÓŻNIENIE!

Konkurs Wiedzy Technicznej to cykliczna impreza, organizowana przez Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, ma na celu zainteresowanie uczniów szkół  ponadgimnazjalnych szeroko rozumianą techniką oraz promowaniem wśród młodego pokolenia korzyści płynących z wyboru przedmiotów ścisłych na egzaminie maturalnym. Celem tego konkursu jest także doskonalenie umiejętności dostrzegania, obserwowania i analizowania zjawisk otaczającego nas świata.

O udział w uczelnianym etapie XXI Konkursu Wiedzy Technicznej walczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych woj. Śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Po szczęśliwym przebrnięciu eliminacji szkolnych do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 69 osób z 24 szkół. To właśnie ci młodzi ludzie przystąpili w dniu 23 marca br. do rozwiązywania testu konkursowego, w którym trzeba było zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu matematyki, fizyki, informatyki a nawet rysunku technicznego.

Serdecznie gratulujemy i już czekamy na kolejną edycję!