Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

 W naszej szkole odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Wśród przybyłych gości m. in. pojawili się: Poseł RP Waldemar Andzel, Starosta Powiatu Będzińskiego Krzysztof Malczewski, Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Rafał Adamczyk, Członkowie Zarządu Powiatu – Halina Mentel i Urszula Płazak, Wiceprezydent Będzina Józef Pilch, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Jerzy Grad, radni powiatu i miasta Będzina, dyrektorzy szkół i placówek ponadgimnazjalnych w powiecie będzińskim.

Pani Dyrektor I LO im. M. Kopernika Wanda Zalejska powitała wszystkich obecnych na inauguracji. Uroczystość uświetniona została koncertem muzycznym w wykonaniu uczniów I LO. Na uwagę zasługuje fakt przemówienia Pana Starosty Powiatu Będzińskiego – Krzysztofa Malczewskiego, który Kopernika określił mianem „perły wśród szkół powiatu będzińskiego”. Te jakże wyjątkowe słowa skierowane do naszej społeczności szkolnej oddają w pełni wartości, które tworzymy. Napawa Nas dumą fakt, że jesteśmy kolejnym pokoleniem Kopernika. Pamiętajmy „Kopernik to brzmi dumnie!”
Roksana Sitko.