From Kopernik to Kopernik, czyli wyjazd do Centrum Nauki w Warszawie

Wycieczka rozpoczęła się od wyjątkowo bezproblemowej podróży (po drodze ani jednego „korku”), krótkiego spaceru po Powiślu – dla złapania oddechu i już o 11:00 weszliśmy do wymarzonego Centrum. Pierwsze, co rzuciło się w oczy, to ogrom całego obiektu i mnogość atrakcji. Gigantyczna, dwupiętrowa hala wypełniona różnorakimi eksponatami to nie lada gratka dla każdego miłośnika nauki. Najatrakcyjniejsza była możliwość doświadczenia zjawisk fizycznych na żywo i samodzielnego przeprowadzania eksperymentów.

Naszej grupie udało się uczestniczyć w spektaklu „Teatru Wysokich Napięć”. W bardzo przystępny sposób pokazane były tam praktyczne różnice miedzy prądem stały, a zmiennym. Prowadzący podawał fakty historyczne związane z elektrycznością, a całość utrzymana była w konwencji pojedynku Nikoli Tesli i Tomasza Edisona. Na koniec warsztatów zaprezentowane zostało działanie TransformatoraTesli.
Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zajął około 5 godzin, wszyscy uczestnicy choć niezwykle zmęczeni, byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. 
Następnie cała wycieczka skierowała się na spacer po malowniczych ogrodach położonych na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego a później na warszawską starówkę. 
Był to już ostatni przystanek, bowiem pora powrotu się zbliżała. Humory przez cały czas wszystkim dopisywały, podobnie jak pogoda, która tego dnia była idealna. Myślę, że ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników jako bardzo pozytywne wspomnienie.