Finał IV edycji GEOMATI!!!

W dniu 6 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole IV edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego „GEOMATI”. Jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gimnazjalistów. Wśród 11 drużyn z powiatu będzińskiego, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej najlepsza okazała się grupa z Gimnazjum w Siewierzu, w składzie: Mateusz Dyrda, Maciej Nawrot.  II miejsce zajęła  drużyna z Katolickiego Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej, w składzie: Wojciech Tabor, Mateusz Randak.  III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi, w składzie: Hubert Kulik,  Kamil Grzeszczyk.

Spotkanie uświetniły wykłady pracowników naukowych z patronackich uczelni naszego LO. Pani dr Elżbieta Zuzańska – Zyśko z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ wygłosiła wykład pt. „Miasta Chińskie”. Pan dr hab. Tomasz Połacik z Instytutu Matematyki UŚ wygłosił wykład pt.”Matematyka i gry”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności laureatom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu popularyzującego praktyczne wykorzystanie umiejętności matematyczno – geograficznych.

Zdjęcia w galerii.