STOP COVID

Pobierz aplikację STOP COVID ProteGO Safe,  skutecznie pomaga
w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa
.

Aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Działa w oparciu o Bluetooth, jednak nie korzysta z żadnych danych użytkowników. Monitoruje otoczenie i „zapamiętuje” spotkania z innymi użytkownikami aplikacji. Dlatego też każdy posiadacz aplikacji, otrzymuje powiadomienie, jeśli miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni z innym użytkownikiem aplikacji, który zachorował.

Więcej na stronie GOV.PL

Mamy OMNIBUSA 2021!

OMNIBUSEM KOPERNIKA 2021 zostaje Julia Białas z klasy 3d

Pozostałe osoby nagrodzone w quizie to:
Damian Trun klasa 2B
Michał Stachura klasa 2a
Agnieszka Raczek klasa 1C
Wiktoria Więcławska klasa 3c
Maciej Woźniak klasa 2B

Wszystkie wymienione osoby otrzymują ocenę celującą z dowolnie wybranego przedmiotu. Nagrody rzeczowe do odebrania w szkole.

Gratulujemy!

Dzień Nauki – wykłady popularnonaukowe

W ramach Dnia Nauki wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego, realizując projekt „Kształcenie dla Przyszłości”, przeprowadzili serię wykładów dla uczniów naszego liceum.
„Pod strzechą znachora” to wykład prof. dr hab. Roberta Musioła, ukazujący sztuczki hochsztaplerów żerujących na naszej niewiedzy i strachu przed chorobą oraz wyjaśniający, co bywa prawdziwą przyczyną takich cudownych uleczeń.
„Czy materiał może być inteligentny?” na to pytanie odpowiedziały: dr inż. Sylwia Golba oraz dr Sylwia Jurek-Suliga. Poznaliśmy nowoczesne materiały o ich niezwykłych właściwościach.
Dr hab. Arkadiusz Bubak, prof. UŚ zabrał nas „W podróż w głąb materii”, od obiektów makroskopowych aż do jądra atomowego i jego składników.
W ostatnim wykładzie dowiedzieliśmy się „Jak grać, żeby wygrać?” Pani dr Anna Brzeska zapoznała nas z najbardziej typowymi technikami wyznaczania strategii w grach.

Święto Nauki w Koperniku

Czy wiecie, że 19 lutego obchodzimy święto państwowe – Dzień Nauki Polskiej?

Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin patrona naszego Liceum, Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii.

A więc już w piątek 19 lutego Dzień Nauki w ILO a w nim, między innymi:

  • Zajęcia prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego;
  • Lekcje prowadzone przez uczniów;
  • Doświadczenia młodych naukowców z Kopernika;
  • oraz quiz wiedzy ogólnej- sprawdź się i zostań Omnibusem Kopernika 2021!
Czytaj dalej Święto Nauki w Koperniku