Konkurs GeoMati 2018

I LO im. Mikołaja Kopernika serdecznie zaprasza młodzież gimnazjalną do wzięcia udziału w VI edycji Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno – Geograficznego. 

Nagrodą główną, dla zwycięskiej drużyny, jest wyjazd do Brukseli na zaproszenie Jadwigi Wiśniewskiej – Posła do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej Konkurs GeoMati 2018

Jeżeli Mikołaj to TYLKO z KOPERNIKIEM!

W dniu 07.12.2017 w naszym liceum gościliśmy gimnazjalistów. Brali oni udział w mikołajkowych warsztatach. W wielu pracowniach odbyły się zajęcia tematyczne: w geograficznej w trakcie „nauki” krytycznego myślenia królowała Szkoła Humanitarna (w ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną) oraz Jesienna Szkoła Przedsiębiorczości (ramach współpracy z Narodowym Bankiem Polskim), w matematycznej i informatycznej fascynującym quizom nie było końca a w chemicznej doświadczenia laboratoryjne opisywały otaczający świat.

Czytaj dalej Jeżeli Mikołaj to TYLKO z KOPERNIKIEM!

Dzień Otwarty, czyli Kopernikalia „Koper zawsze świeży”

Środa, 22 marca, drugi dzień wiosny. „Ciągle pada, asfalt ulic jest dziś śliski jak grzbiet ryby, mokre niebo się opuszcza coraz niżej…” a rzeka gimnazjalistów wlewa się do auli naszej szkoły i powoli wypełnia całą przestrzeń. Tak w skrócie zapamiętamy ten dzień. Kopernik jest dobry na niepogodę, udowodnili to gimnazjaliści. Dzień otwarty był dla nich okazją do pierwszej „przymiarki” nowej szkoły. Poznali ją od kuchni, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach warsztatowych oraz spotkaniach z uczniami i nauczycielami. Konkursy, quizy, gry strategiczne, sesje zdjęciowe, taniec w rytmie cha-cha i mecz siatkówki zapewniły wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii. Nie zapomnieliśmy również o słodkim i witaminowym co nieco.

Czytaj dalej Dzień Otwarty, czyli Kopernikalia „Koper zawsze świeży”