Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Góra strony
facebook

Rok 2017 - rokiem obchodów 115 lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Będzinie

Koper – dlaczego WARTO?

Tutoring | Uczniowie, którzy w gimnazjum osiągali sukcesy mają gwarancję indywidualnej opieki naukowej ze strony nauczyciela – tutora.

 

Najlepsza szkoła Powiatu Będzińskiego | W prestiżowym rankingu liceów miesięcznika “Perspektywy” w 2016 roku zajęliśmy 1 miejsce w powiecie (nadal jedyna szkoła w powiecie notowana w tym rankingu) oraz 65 w województwie śląskim.

 

Wyniki maturalne | Zdawalność matury w ciągu ostatnich pięciu lat wyniosła 98,24 %. Ponadto maturzyści Kopernika bardzo często wybierają przedmioty dodatkowe zwiększające szansę studiowania na najlepszych uczelniach wyższych (w kraju i za granicą).

 

Szkoła sukcesów | Uczniowie Kopernika to finaliści Olimpiady Chemicznej i Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Konkursu Chemicznego oraz Wiedzy Technicznej, Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez granic”. Najzdolniejsi uczniowie szkoły zostali uhonorowani tytułem “Śląskie Asy” przyznawanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach dla najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim. Nasi uczniowie są laureatami i finalistami konkursów i olimpiad językowych oraz zdobywcami prestiżowych certyfikatów Internet and Computing Core Certtification.

Uczniowie Kopernika to także uczestnicy międzynarodowego projektu „The Youth for Space Challenge – Odyseusz II” angażującego młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne.

 

Szkoła sportowców | W roku szkolnym 2013/14 uruchomiliśmy klasę, której trzon stanowią zawodnicy siatkarskiej drużyny kadetów i juniorów MKS Będzin. Klasy usportowione w naszej szkole stały się już tradycją, którą będziemy kontynuować. Od 1 września 2016r. uruchomiony zostanie oddział sportowy – piłka siatkowa chłopców.

 

Szkoła liderów | Koperniczanie aktywnie angażują się w projekty międzynarodowych wymian młodzieżowych np. Erasmus + (aktualnie realizujemy projekt edukacyjny wspólnie z partnerami
z Hiszpanii i Francji dotyczący problemów energetycznych). Uczniowie realizują własne projekty
z zakresu marketingu i reklamy, np. ”Zwolnieni z teorii – gra miejska”.

 

Lektoratowy system nauczania języków obcych | Angielski dla wszystkich. Niemiecki, francuski, włoski, rosyjski do wyboru. Różne poziomy nauczania w międzyklasowych grupach.

 

Niezwykła atmosfera - szkoła, która żyje nocą | Wystarczy zobaczyć Aulę Kopernika żeby poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. To tu powstają przyjaźnie. Spotykamy się na koncertach i bawimy się na studniówce. Kopernik pracuje 24/7. Nocny LARP i maratony filmowe stały się już tradycją szkoły.

 

Nowoczesne i komfortowe warunki nauki | Od kilku lat korzystamy z elektronicznego dziennika, każdej pracowni posiadamy dostęp do Internetu oraz rzutnik multimedialny lub tablicę interaktywną. Każdy uczeń korzysta z własnej szafki. Uczniowie mogą spędzać czas wolny
w nowoczesnym i wygodnym bufecie. Oldskulowy design!

1 września 2015 roku oddano do użytku szkolnego nowoczesny kompleks boisk.

 

Patronaty wyższych uczelni. Każda klasa objęta jest patronatem wyższej uczelni. Są to Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Śląska – Wydział Chemiczny, Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Wyższa Szkoła Biznesu, Wyższa Szkoła Humanitas, Uniwersytet Śląski – Instytut Fizyki oraz Wydział Nauk o Ziemi.

 

Bo tu najlepiej smakuje kawa!